Cumhurbaşkanı Erdoğan 41 Eserin kurdelesini kesti

Cumhurbaşkanı Erdoğan 41 Eserin kurdelesini  kesti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Eyüpsultan’da “41 Ayda 41 Eser Toplu Açılış Töreni”ne katıldı


Erdoğan, "Toplam yatırım tutarı 456 milyon lirayı bulan 41 ayrı projenin açılışını yapıyoruz. Belediyemiz tarafından Eyüpsultan Camii çevresindeki binalar, iş yerleri ve sokaklar İstanbul’a yakışır şekilde düzenlendi. Eyüpsultan'a ne söz verdiysek hepsini de yaptık, yapmaya devam ediyoruz." dedi.

 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eyüpsultan Meydanı'nda düzenlenen 41 Ayda 41 Eser Toplu Açılış Töreni'ne katıldı. Erdoğan tören öncesi cuma namazını da Eyüpsultan Camii'nde kıldı. Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken katıldı. 

 

Eyüpsultan Belediyemizce yapımı tamamlanan toplam yatırım tutarı 456 milyon lirayı bulan 41 ayrı projenin açılışını yapıyoruz. Belediyemiz tarafından Eyüpsultan Camii çevresindeki binalar, iş yerleri ve sokaklar İstanbul’a yakışır şekilde düzenlendi. İlçemizin sembol kulüplerinden Erokspor için gençlerimize her türlü hizmet verecek bir tesis inşa edildi. Futbol kompleksi ile birlikte çok sayıda spor tesisi tamamlandı. Eyüpsultan’daki hiçbir vatandaşımızın gıda sıkıntısı yaşamaması için aş evi kuruldu. Kültür merkezleri kuruldu. 43 adet park ve peyzaj düzenlemesi hayata geçirildi. Pek çok hizmet Eyüpsultanlıların emrine verildi. Diğer kamu kurumlarımızdan tarafından inşa edilen yatırım tutarı 126 milyon lirayı geçen okul ve karakol binalarının da açılışlarını buradan yapıyoruz. Eyüpsultan'a ne söz verdiysek hepsini de yaptık, yapmaya devam ediyoruz.  İstanbul’un bu güzide ilçesini daha ileriye götürmek için ne gerekiyorsa yapacağız.

 

 

 

41 ESERİN TAM LİSTESİ

 

Eyüpsultanlıların hizmetine sunulan 41 eser ise şunlar:

Bağımsızlık Köyü, Eyüpsultan Belediyesi Yüzme Havuzu 1 (Topçular), Eyüpsultan Belediyesi Yüzme Havuzu 2 (Akşemsettin), Matematik Evi, Eyüpsultan Aile Akademisi ve Anaokulu, Çiftalan Plajı, Alibeyköy ve Bahariye Spor Sahası Yenileme Çalışması, Kaykay Pisti, Eyüp Sultan Camii ve Çevresi Cephe Rehabilitasyonu ve Otantik Çarşı Düzenlemesi, Eyüpsultan Merkez Ahmet Kekeç Kütüphanesi, Kemerburgaz Binicilik Tesisleri, Kemerburgaz Kültür Merkezi ve Düğün Salonu, Yeşilpınar Muhtarlık Binası, Kurt Kemeri Piknik Alanı Düzenlemesi, Eyüpsultan Kültür ve Sanat Merkezi Açık Nikah Alanları, Yeşilpınar ve Esentepe Camileri, Karadolap Kültür Evi, Erokspor Tesisleri, İslambey Kültür Evi, Sosyal Market, Rehberlik Araştırma Merkezi (Ram), Rami Sosyal Tesisi, Rami Kültür Evi, Eyüpsultan Merkez, Yeşilpınar ve Hastane Yanı Taksi Durakları, 46 Adet Park ve Peyzaj Düzenlemesi, Odayeri Ekolojik Yaşam Çiftliği, Nişancı, Rami Cuma ve Rami Yeni Otoparkları, Eyüpsultan Sıfır Atık Merkezi (Esam), Eyüpspor Akademisi Tesisi, Tarım 4.0 Politikaları Uygulamaları ve Araştırma Merkezi, Eyüpsultan Geleneksel Türk Sporları Merkezi, Yeşilpınar Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi, Yeşilpınar Futbol Kompleksi, 5.Levent Asm ve Muhtarlık Binası, İstiklal Kütüphanesi (Eski Karakol), Eyüpsultan Türbe Hamamı Müzesi, Eyüpspor Kemerburgaz Kamp Merkezi, Eyüpsultan Aşevi, Şule Yüksel Şenler Müzesi ve Kütüphanesi, Düğmeciler Kur'an Kursu ile Çiftalan Kamp Alanı.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ