SANCAKTEPEDEN SONRA DOĞANŞEHİRDE'DE KARDEŞLİK SOFRASI KURULDU

SANCAKTEPEDEN SONRA DOĞANŞEHİRDE'DE KARDEŞLİK SOFRASI KURULDU

Sancaktepe Belediyesi iftar Sofrasını deprem bölgesinde de kurdu

Sancaktepe Belediyesi, "asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya’nın Doğanşehir bölgesinde kurduğu iftar sofrası ile  depremzede vatandaşlarımıza iftar yemeği ikram etti.

Depremin olduğu ilk günden bu yana Malatya Doğanşehir’e başta konteyner kent olmak üzere tüm lojistik desteğini veren Sancaktepe Belediyesi hayırsever vatandaşlarımızın da desteği ve Belediye Başkanımız Şeyma Döğücü’nün de katılımı ile 3 Nisan Pazartesi günü 1500 kişilik iftar yemeği verdi.

Sancaktepe Belediyesi tarafından Doğanşehir’de kurulan Konteyner kente gerçekleşecek iftar programında ayrıca hem çocuklara hem de yetişkinlere özel kültürel etkinlikler düzenlenerek Ramazan ayının manevi havasını deprem bölgesinde vatandaşlara yaşatıldı

öte yandan Sancaktepe belediyesi geçtiğimiz günlerde İstanbul'a gecici olarak gelen ve Sancaktepe ilçesinde yurtlarda kalan depremzedeler içinde ifar yemegi verdi.

Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi’nde düzenlenen programa AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü ve ilçede ikamet eden depremzede aileler katıldı. Müzik dinletisiyle başlayan program kapsamında çocuklara özel etkinlikler de gerçekleştirildi.

“Geldikleri günden beri kardeşlerimizin ihtiyaçlarıyla yakından ilgilendi“
Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, “İlçemizde misafir olarak bulunan depremzede kardeşlerimizi bugün de belediyemizde ağırlamak istedik. 11 ili etkileyen deprem arkasında inanılmaz büyük acılar bıraktı. Yakınlarını, evini kaybeden birçok insanımız da yaşadıkları travmayı atlatana kadar farklı illerde misafir ediliyor. İstanbul’a gelen kardeşlerimizin büyük çoğunluğu da bizim ilçemizde. Geldikleri ilk günden itibaren sosyal marketler, muayene odaları, sağlık bilimleri, kuaförler dahil olmak üzere onların ihtiyaçlarıyla çok yakından ilgilendik. 
Ramazanın kardeşliğini ve bereketini de kendi soframızda onları misafir ederek kutlayalım istedik. Bizi kırmayıp geldiler, onları Gaziantep’in lebeniye çorbası, Malatya’nın sebzeli tandırı, Hatay’ın iç pilavı, Kahramanmaraş’ın tereyağlı cevizli ev baklavası olmak üzere kendi yörelerin yemekleri ile misafir ediyoruz. Bu bir dua kapısıdır ve bizim ilçemize nasip oldu. Elimizden geleni yaparak kardeşlerimizin hayır dualarını alacağız. Sadece burada değil kardeş ilçemiz olan Doğanşehir’de de depremzedelerimiz ile ilgileniyoruz. 
Oraya 300 adet konteynerimizi yerleştirdik. 600’e yakın vatandaşımız konteynerlerde ikamet ediyor. Pazartesi günü de oradaki kardeşlerimiz ile iftar yapacağız” diye konuştu.

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ